Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kodla Rize Uygulaması

5-6-7. Sınıflar İçin Ücretsiz Robotik Kodlama Eğitimleri Başlıyor

KodlaRize Projesi kapsamında düzenlediğimiz 5-6-7. sınıf öğrencileri için ücretsiz robotik kodlama kursları 19 Ekimde başlıyor.
5-6-7. Sınıflar İçin Ücretsiz Robotik Kodlama Eğitimleri Başlıyor

Kurslar ücretsiz olup sadece 5,6,7. sınıf öğrencileri alınacaktır. Başvurular okullar aracılığı ile yapılacaktır. Başvuru için okulunuzdaki Bilişim Teknolojileri öğretmeninden veya okul müdüründen bilgi alabilirsiniz. Kodlama atölyesinde kodlama, robotik ve 3D tasarım konularından eğitim verilecektir. Eğitimler her hafta Salı ve Perşembe günleri 80 dakika olarak yapılacaktır. Öğrenciler sınava katılarak sıralama belirlenecek ve ilk sıradaki 72 öğrenci alınacaktır. Devam etmeyen öğrencilerin yerine yedekteki öğrenciler atölyeye devam edecektir.

15 Ekim Cuma gününe kadar okul müdürlükleri tarafından başvuru alınacaktır. Başvurular değerlendirilip planlanarak, 15 Ekim Cuma akşamı sınav takvimi sitemizden yayımlanacak ve SMS ile velilere bildirilecektir. Sınava giren öğrenciler arasında yapılan sıralamada ilk 72 kişi eğitimlere katılmaya hak kazanacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 15 Ekim Cuma     Kurs Başlangıcı: 19 Ekim Salı

Öğrenci Seçme Sınavı: 17 Ekim Pazar günü kodlama atölyesinde yapılacaktır. Her öğrenci yayımlanacak listede belirtile kendi saatinde sınava katılmalıdır.

Sınav saatleri kodlarize.meb.gov.tr adresinde yayınlanacak ve SMS ile velilere bildirilecektir.

Sınav Yeri: Merkez Kodlama Atölyesi (İsmail Kahraman Kültür Merkezi Kat: 3)

 

Eğitimler Salı ve Perşembe günleri 15:00 - 18:00 arasında 2'şer grup şeklinde yapılacaktır. Her öğrenci atölyede haftada 2 ders (80 dk.) yapacaktır. 

 

 

ONLINE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

 

 

Sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook: https://facebook.com/kodlarize

Twitter: https://twitter.com/kodlarize

Instagram: https://instagram.com/kodlarize

Eminettin Mahallesi Valilik Binası B Blok Kat 3 No 346 - 0464 280 5371

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.