Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kodla Rize Uygulaması

Robotik Kodlama Turnuvası Scratch Ön Eleme Grup ve Tarihleri

Robotik Kodlama Turnuvası Scratch Ön Eleme Grup ve Tarihleri

KodlaRize Projesi kapsamında düzenlediğimiz "Robotik Kodlama Turnuvası" çevrimiçi Scratch turnuvası ve yüz yüze mBot turnuvasın şeklinde uygulanacaktır.

Turnuvanın 1. aşaması çevrimiçi Scratch turnuvası şeklinde yapılacaktır. Öğrenciler belirlenen tarihlerde zoom bağlantısı ile çevrimiçi olarak verilen sürede belirlenen kazanım ve tamaya göre bir Scratch uygulaması geliştirecektir.

Öğrenciler verilen süre içinde bireysel olarak uygulamasını tamamlayıp forma yükleyerek başvurusunu gerçekleştirecektir. Gönderilen uygulamalar değerlendirilerek puanlanacak ve takım içindeki öğrencilerin aldığı puanlar toplanarak takım puanı belirlenecektir. Elemeler takım puanı üzerinden yapılacaktır.

Turnuvaya Scratch programının çevrimiçi versiyonu veya bilgisayara kurulu 3. versiyonu ile katılabilirsiniz.

Zoom katılım bilgileri öğrencilere danışman öğretmenleri tarafından verilecektir.

 

Turnuvanın 2.  tur scratch yarışması 28 Nisan Perşembe günü saa 10:00'da ve akşam saat 20:30'da yapılacaktır.  Tüm öğrenciler yarışmaya okuldan katılacak, okulda yarışmaya girme imkanı olmayanlar ise evden katılacaktır.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası B Blok Kat 3 No 346 - 0464 280 5371

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.