Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kodla Rize Uygulaması

Kodlama Projesine Rize Ticaret ve Sanayi Odasından Destek

Rize Valisi Erdoğan Bektaş'ın himayesinde yürütülen "Kodlama Projesi" kapsamında Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca, Çay Ortaokuluna 20 adet bilgisayar hediye edildi.
Kodlama Projesine Rize Ticaret ve Sanayi Odasından Destek

Rize Valisi Erdoğan Bektaş himayesinde yürütülen "Kodlama Projesi" ve Milli Eğitim Bakanlığınca hizmete sunulan interaktif İngilizce dil öğrenim projesi "Dyned" kapsamında kullanılmak üzere Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca Çay Ortaokuluna 20 adet bilgisayar hediye edildi.

Bilgisayarların teslim törenine Vali Erdoğan Bektaş'ın yanı sıra Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Belediye Başkan Vekili Sultan Yılmaz, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile Çay Ortaokulu Müdürü Vahap Yılmaz katıldı.

Bilgisayarların teslimi esnasında Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Karamehmetoğlu yaptığı konuşmada "Sayın Valimiz tarafından başlatılan projelere sahip çıkmayı kendimize borç bildik. Bu bağlamda Dyned ve kodlama projesinde kullanılmak üzere 20 adet bilgisayarın Çay Ortaokuluna teslimini bugün gerçekleştiriyoruz. Odamız tarafından bağışlanan bu bilgisayarların öğrencilerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum ve projelerde emeği geçen herkese Rize adına teşekkür ediyorum" dedi.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş'ta yaptığı konuşmada "Rize'de bilgisayar destekli eğitim konusunda öncelik verdiğimiz iki proje var. Banlardan biri interaktif İngilizce öğrenimi projesi Dyned, bir diğeri de Kodlama Projesi. Bu iki projede de gerekli olan altyapıyı okul aile birliklerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızın katkılarıyla kurduk. Şuan itibariyle Rize genelinde bütün okullarımızda gerekli bilgisayar ve internet altyapısı mevcut" dedi.

Kodlama eğitiminin önemine değinen Vali Bektaş, "Çocuklarımızın analitik düşünce kabiliyetlerini geliştirmek ve yaşadığımız internet çağında, ülkemizin bu konuda söz sahibi ülkeler arasında yer almasını sağlamak adına Rize'de kodlama eğitimi projesi başlattık. Ayrıca bütün öğrencilerimizin günlük hayatta kullanabilecekleri düzeyde bir İngilizce eğitimini verebilmek amacıyla da Milli Eğitim Bakanlığınca hizmete sunulan interaktif dil öğrenme programı Dyned konusunda da çok olumlu yollar aldık. Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca bağışlanan bu bilgisayarlar, Rize'nin ve Rizelinin bu projelere ne kadar sahip çıktığının bir göstergesidir. Bu vesileyle Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu'na ve Oda üyelerine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca bağışlanan 20 adet bilgisayar Çay Ortaokulu Müdürü Vahap Yıldız'a teslim edildi.

16-09-202116-09-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası B Blok Kat 3 No 346 - 0464 280 5371

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.