Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kodla Rize Uygulaması

Müdürümüz Yaşar Koçak'tan "KodlaRize" Ziyareti

İlimizde uygulanan KodlaRize Projesi kapsamında Merkez kodlama atölyesinde düzenlenen eğitmen eğitimi seminerini Müdürümüz KOÇAK ziyaret etti.  
Müdürümüz Yaşar Koçak'tan

İlimizde çeşitli eğitim kademelerinde uygulanan KODLARİZE projesi kapsamında Bilişim dersine giren bütün öğretmenlere daha önce Kodlama, 3D Tasarım, Arduino, Mobil ve Robotik eğitimleri verilmişti. Bu eğitimler "VEX ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ" ile zenginleştirilerek 19- 20 Martta iki gün sürecek olan eğitime iki gurup halinde il genelindeki bilgisayar öğretmenleri katılacaktır.

Semineri ziyaret eden Müdürümüz Yaşar KOÇAK "Günümüzde ve gelecekte artık Kodlama bilen bir kişi bilgisayarları, bilgisayarlı makineleri programlayarak onlara istediği işleri yaptırabilir, bu cihazlara yeni özellikler, görevler ekleyebilir. Ancak unutulmamalıdır ki, yakın geleceğin yetişkinlerinin sahip olması gereken en önemli zihinsel araçlardan birisi, kodlama ve onun getireceği algoritmik (sistematik) düşünme becerisi olacak. Bir anlamda, kodlama becerisi; çocuklarımıza etraflarını saran bilgisayarlı makinelerle ve büyük veri yığınları ile iletişime geçmelerini, onlara ne yapmaları gerektiğini emredebilmelerini ve onlardan gelen sinyalleri anlayabilmelerini sağlayacak yeni bir 'dil' becerisi olacak. Uzmanlara göre, küçük yaşta kodlama eğitimi almak çocuğun bilişimsel ve algoritmik yani sistematik düşünme becerilerini geliştirmektedir. Bu bilinçle ilimizde de hayat bulan Kodla Rize Projesi ile yeni yeni güzel adımlar atılacaktır." dedi.

20-09-202120-09-202120-09-202120-09-202120-09-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası B Blok Kat 3 No 346 - 0464 280 5371

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.