Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kodla Rize Uygulaması

Rize Valisi ERDOĞAN BEKTAŞ, Çiftekavak Polis Amca Ortaokulunu Ziyaret Etti

Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, beraberinde Vali Yardımcısı Selçuk KÖKSAL, Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi YILMAZ ve diğer yetkililerle birlikte Çiftekavak Polis Amca İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Rize Valisi ERDOĞAN BEKTAŞ, Çiftekavak Polis Amca Ortaokulunu Ziyaret Etti

Vali BEKTAŞ, incelemeleri esnasında DynEd yabancı dil programı ile eğitim verilen sınıfı da ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.Rize'de bilgisayar destekli eğitim konusunda DynEd yabancı dil programına ve kodlama projesine çok önem verdiklerini belirten Vali BEKTAŞ, "Bu okulumuz her iki programda da oldukça başarılı. Bizde başarılı öğrencilerimizi ziyaret etmek istedik" dedi.

Her iki projede de başarılı olmak için öncelikle projelerin öğretmen ve öğrenciler tarafından sevilip benimsenmesi gerektiğini belirten Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, "Milli Eğitim Bakanlığınca hizmete sunulan bilgisayar destekli interaktif dil öğrenme programı DynEd projesine daha yeni yeni başladık sayılır. Çocuklarımızın dokuz sene boyunca bu proje ile dil öğrendiğini düşünün. Hemen hemen hepsi belki çok iyi İngilizce konuşamayacak ama en azında günlük hayatta kendilerini rahatlıkla ifade edebilecek düzeyde İngilizce öğrenmiş olacaklar" şeklinde konuştu.

DynEd ve kodlama projesinin bir başka olumlu yönünün de öğrenciler için bilgisayarların artık birer oyun aracı olmaktan çıktığını ve üretim aracı haline geldiğini belirten Vali BEKTAŞ, "Bilgisayarlarda bir şeyler üretmenin tadına varan çocuklarımız artık bilgisayarı oyun aracı olarak değil üretim aracı olarak görüyorlar. Hem kodlama projesinde hem de DynEd projesinde başarılı olup belli bir seviyeye gelen öğrencilerimizin kendilerine olan güvenleri artıyor. Bu durumdan hem bizleri hem de velilerimizi oldukça memnun ediyor" dedi ve katkılarından dolayı bütün öğretmenlere teşekkür etti.

19-09-202119-09-202119-09-202119-09-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası B Blok Kat 3 No 346 - 0464 280 5371

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.